O nas

Dla dzieci otaczający je świat jest pełen zagadek i rzeczy niezwykłych.

To wszystko, co dla dorosłych jest naturalne i powszechne, dla maluchów jest przedmiotem dociekliwych badań. “Dlaczego żarówka świeci, “który owad jest największy?”, “czym różni się dziupla od nory?”. “Skąd mamy prąd?”, “dlaczego lód jest lżejszy od wody?” i ” po co nietoperzowi uszy?”…

Z wypiekami na twarzy pociechy często zasypują nas podobnymi, niekończącymi się pytaniami.

Chyba nigdy wcześniej, ani nigdy później, dzieci nie są tak ciekawe otaczającego je świata, jak wtedy, gdy mają 3-8 lat. Właśnie w tym czasie posiadają bardzo dobrą, wręcz detaliczną pamięć. Wiedza, którą przyswoją w okresie wczesnoszkolnym, pozwoli im zrozumieć wiele zjawisk przyrodniczych oraz sprawi, że późniejsze lekcje fizyki, matematyki, chemii czy biologii będą nie tylko interesujące i w pełni zrozumiałe, ale także staną się dla nich inspiracją do dalszych poszukiwań, badań i nowych wynalazków!

Nie zmarnujmy tego! Wykorzystajmy ich naturalną ciekawość, chęć poznawania, odkrywania nowego.

Zajęcia, do których pragniemy zachęcić młodych naukowców, zrodziły się właśnie z chęci opowiedzenia o wszystkim, co nas otacza, zastanawia, a także bawi. Nasi prowadzący , znawcy tematów, z wielkim zamiłowaniem  przedstawią niezwykłe i tajemnicze zagadnienia, sprawiając, że dziecięca ciekawość i chęć doświadczania przerodzi się w prawdziwą pasję.  Z  nami dzieci będą mogły eksperymentować i odkrywać rzeczy zwykłe w sposób niezwykły!

Przedstawimy fascynującą fizykę i chemię, nie zapomnimy o królowej nauk matematyce! Wprowadzimy w niezwykły świat lasów i łąk, ukażemy życie jaszczurek, ptaków, nietoperzy, przybliżymy kosmos i gwiazdy…

Poprzez  udział w różnorodnych ćwiczeniach i pokazach, przy wykorzystaniu  atrakcyjnych pomocy naukowych, przeprowadzając doświadczenia, uchylimy dzieciom tylko część tajemnicy życia, świata i nauki. Rozbudzimy w nich chęć poznawania i tworzenia, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego odkrywania świata.