Przedszkola

 

Nasze przedszkola podlega nadzorowi Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty.
Posiadamy wpis do ewidencji placówek niepublicznych Urzędu Miasta Poznania.

NASZE PLACÓWKI:

1.PRZEDSZKOLE LABOKIDS MONTESSORI UL. KNAPOWSKIEGO 23 POZNAŃ

Naszym celem jest wszechstronny rozwój dziecka, nauka samodzielności i tolerancji. Pragniemy, by każde dziecko traktowane było indywidualnie, zgodnie z teorią pedagogiki M. Montessori, równocześnie integrowało się w grupie w atmosferze przyjaźni, miłości i poczuciu sprawiedliwości.

Obecne prowadzimy dwie grupy przedszkolne ,  z których każdy ma wyjście do ogrodu. Sale przedszkola są jasne, przestronne, nowocześnie wyposażone z których każda ma wyjście do ogrodu 
 

2.PRZEDSZKOLE MUZYCZNE LABOKIDS UL. KROŚNIEŃSKA 9 POZNAŃ

Jesteśmy przedszkolem, które łączy rozwijanie wrażliwości muzycznej z edukacją językową. W ciepłej i rodzinnej atmosferze rozwijamy miłość do muzyki poprzez otaczanie dzieci dźwiękiem, melodią i rytmem. Tworzona przez nas przestrzeń sprzyja nabywaniu przez dzieci umiejętności wyrażania uczuć komunikowania potrzeb. Dużo czasu spędzamy również w naszym przepięknym ogrodzie.


Wśród naszych przedszkolaków można spotkać dzieci mówiące różnymi językami. Chcemy wykorzystać te okoliczności, które w naturalny sposób zachęcają dzieci do integracji, otwartości na świat i szacunku dla swoich rówieśników i dorosłych.
Już od pierwszych dni obecności dziecka w naszych przedszkolach mają one codzienny kontakt z językiem angielskim. Stosujemy metodę immersji językowej, dzięki której dzieci chłoną język w naturalny sposób. Nauka angielskiego odbywa się również poprzez zastosowanie pedagogiki zabawy oraz regularnych zajęć językowych.

Zarówna jedna jak i druga placówka to kameralne, rodzinne przedszkola. Zapewniamy troskliwą i odpowiedzialną opiekę w godzinach 7.00-17.00 oraz smaczne i zdrowe jedzenie. Zajęcia dydaktyczne prowadzimy zgodnie z podstawą programową. Stosujemy autorski program Labokids -nauki poprzez eksperymenty. Wszystkie zajęcia dodatkowe są w cenie czesnego: (angielski, rytmika, gimnastyka, eksperymenty, spotkania z teatrem i muzyką)

W naszych przedszkolach dzieci przechodzą przez cały proces wychowania przedszkolnego- od jego początku w wieku 2,5 lat aż do zerówki, gdyż realizujemy obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.

Wyżywienie
W ramach codziennego wyżywienia oferujemy dzieciom 4 posiłki dziennie:
śniadanie, obiad (zupa + drugie danie),  podwieczorek oraz napoje do posiłków. 
W naszym przedszkolu ważne jest co i jak jemy. Posiłki dla naszych dzieci przygotowuje sprawdzona firma cateringowa we współpracy z dietetykiem, która od lat specjalizuje się w żywieniu małych dzieci. Staramy się kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe oraz zachęcać do próbowania nowych smaków. Jemy wspólnie, nie stosujemy plastikowych naczyń, ładnie nakrywamy do stołu a podczas posiłków tworzymy przyjazną i serdeczną atmosferę. 
Opłata za wyżywienie wynosi 14zł/dzień.

Więcej informacji pod nr 503 038 500